JML-diving

Menu
MENU

Aktualności

JML FUNERIS na Konferencji „Partnerstwo Publiczno-Prywatne w działalności funeralnej”

16.03.2016

W dniach 10 – 11 marca 2016 w Krakowie odbyła się Konferencja Zarządców i Administratorów Cmentarzy oraz Przedsiębiorców Pogrzebowych „Partnerstwo Publiczno-Prywatne w działalności funeralnej”. Organizatorem konferencji było Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe.
W konferencji wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli publicznych i prywatnych przedsiębiorstw pogrzebowych, zarządców cmentarzy oraz właścicieli krematoriów z całej Polski.
Pierwsza część konferencji dotyczyła kwestii prawnych oraz biznesowych związanych z budową krematorium. Przedstawiciele firmy JML Funeris przybliżyli słuchaczom problematykę planowania takiej inwestycji, pozyskiwania wszystkich niezbędnych pozwoleń oraz problemów, które inwestorzy mogą na swojej drodze spotkać. Odnieśli się także do kwestii biznesowych związanych z uzupełnieniem oferty domu z krematorium o komplementarne usługi, które mogą być źródłem dodatkowych przychodów, umożliwiających zapewnienie odpowiedniej płynności finansowej dla takiej inwestycji. Spore zainteresowanie wzbudziła także prezentacja dotycząca obowiązków wszystkich zakładów pogrzebowych w zakresie ochrony środowiska i raportowania do odpowiednich urzędów. Dyskusję natomiast wywołała prelekcja Kancelarii Prawnej na temat planowanych zmian w ustawie o zamówieniach publicznych i ich konsekwencji dla branży funeralnej.
Po przerwie obiadowej przedstawiciele Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Krakowa oraz Pan Tomasz Salski – inwestor prywatny opowiedzieli uczestnikom o zrealizowanej inwestycji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego polegającej na budowie cmentarza i krematorium w krakowskich Podgórkach Tynieckich.
Drugiego dnia konferencji uczestnicy zwiedzili nowo wybudowane krematorium, do którego całą linię technologiczną dostarczyła firma JML Funeris. W podkrakowskim krematorium zainstalowano dwa piece linii DUVAL-2 hiszpańskiej firmy KALFRISA. Są to urządzenia o dużych wydajnościach, przeznaczone do wykonywania nawet 8000 kremacji rocznie, charakteryzujące się pełną automatyką, dużą trwałością, niskim zużyciem paliwa i niską emisją zanieczyszczeń do atmosfery.
Piece do Krakowa zostały wyposażone w najnowocześniejsze sterowanie umożliwiające zdalny dostęp do urządzeń, zmodyfikowaną sondę tlenową o większej wytrzymałości oraz dekoracyjne obudowy ze stali nierdzewnej.
W chwili obecnej Krematorium w Krakowie jest bez wątpienia najnowocześniejszym takim obiektem w Polsce, a nawet w Europie Środkowo-Wschodniej.

JML FUNERIS

JML FUNERIS

JML FUNERIS

JML FUNERIS

JML FUNERIS

1270037_969662263125491_2136553232059073506_o