JML-diving

Menu
MENU

Aktualności

JML FUNERIS członkiem FIAT-IFTA

8.05.2017

Mamy przyjemność poinformować, że firma JML FUNERIS została członkiem elitarnej Międzynarodowej Federacji Organizacji i Firm Pogrzebowych FIAT-IFTA.

FIAT-IFTA (Fédération Internationale des Associations de Thanatoloques–International Federation of Thanatologists Associations) jest ogólnoświatowym stowarzyszeniem prestiżowych firm działających w branży pogrzebowej. Organizacja powstała w 1969 roku w Paryżu. Obecnie główne biuro znajduje się w Holandii, w miejscowości Hilversum. W chwili obecnej organizacja rzesza blisko 1000 firm i organizacji pogrzebowych z prawie 80 świata.

FIAT-IFTA jedyną organizacją pozarządową akredytowaną przez ONZ oraz UNESCO reprezentującą branżę pogrzebową w kwestiach społeczno-ekonomicznych oraz w zakresie dziedzictwa pogrzebowego. Stowarzyszenie promuje ujednolicone standardy, zasady i przepisy dotyczące efektywnej międzynarodowej repatriacji osób zmarłych, rozpowszechnia specjalistyczną wiedzę z zakresu usług pogrzebowych i tanatologicznych oraz reprezentuje branżę pogrzebową wobec rządów i organizacji międzynarodowych.

FIAT-IFTA