JML-diving

Menu
MENU

Aktualności

Krematorium w Jeleniej Górze w nowej lokalizacji

19.05.2017

Krematorium ANUBIS w Jeleniej Górze w nowej lokalizacji zostało oddane do użytku w grudniu 2016 roku. Jest drugim obiektem tego typu w mieście, które zamieszkuje około 80 tys. mieszkańców. Inwestorem jest Zakład Usług Pogrzebowych ANUBIS – rodzinna firma pogrzebowa, która od ponad 25 lat oferuje najwyższej jakości kompleksowe usługi pogrzebowe. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz profesjonalizmowi firma zapewnia przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej na najwyższym poziomie. Dodatkowo właściciele cały czas się rozwijają i udoskonalają swoją działalność, korzystając także ze wsparcia środków unijnych. Zakup linii kremacyjnej był dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Współpraca między Inwestorem a JML Funeris rozpoczęła się już w 2014 roku od podpisania umowy na dostawę i montaż pieca kremacyjnego wraz z system wideo oraz uzyskania pozwolenia na emisję – na wprowadzanie do powietrza gazów i pyłów. Pierwotną lokalizacją instalacji było uzdrowisko Cieplice – jedna z dotychczasowych siedzib Zakładu Usług Pogrzebowych Anubis. JML FUNERIS, mimo sprzeciwu lokalnych władz udało się skutecznie uzyskać pozwolenie na emisję. Po uruchomieniu instalacji, Inwestor w związku z nabyciem nowej działki podjął decyzję o budowie nowego obiektu – w sąsiedztwie nowego cmentarza przy ulicy Sudeckiej. JML FUNERIS był odpowiedzialny za wykonanie projektu i uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń.

Nowo wybudowany obiekt pełni funkcję domu pogrzebowego wraz z prosektorium, spopielarnią oraz infrastrukturą techniczną. Lokalizacja obiektu w pobliżu cmentarza komunalnego pozwala na obsługę uroczystości pogrzebowych związanych z pochówkiem na tym cmentarzu. Oferta zakładu jest skierowana zarówno dla klientów indywidualnych, jak i innych zakładów pogrzebowych.

Krematorium jest wyposażone w nowoczesny piec kremacyjny Merkur E Standard Gen 3 wyprodukowany przez hiszpańską firmę Kalfrisa.