JML-diving

Menu
MENU

Aktualności

Modernizacja wózków do wprowadzania trumien do pieców TABO w ZCK Warszawa

20.11.2018

Spółka JML FUNERIS jest w trakcie realizacji umowy z ZCK Warszawa na modernizacje 3 wózków półautomatycznych dla pieców kremacyjnych TABO (Szwecja) do wersji w pełni automatycznej.

Jest to pierwsza taka realizacja w Polsce. Dzięki autorskiemu projektowi modernizacji, wykonanego przez biuro konstrukcyjne JML FUNERIS sp. z o.o., sterowanie i poruszanie wózka będzie możliwe w 3 trybach: w pełni automatycznym – uruchamianym z pulpitu wózka lub z pulpitu ściennego, półautomatycznym – gdzie operator częściowo wydaje komendy sterujące oraz trybie ręcznym – awaryjnym.

Cały system będzie oparty o nowoczesne sterowniki PLC firmy Siemens. Układ wózków będzie zasilany z zasilacza rezerwowego UPS, który zabezpieczy ciągłość procesu.

Po modernizacji urządzenia do wprowadzania umożliwią bezpieczne wprowadzanie dowolnego rodzaju trumny. Oprogramowanie sterujące pozwala zaprogramować trzy rodzaje trumien.

Ta modernizacja wpisuje się w kompetencje JML FUNERIS w zakresie serwisów i remontów pieców kremacyjnych dowolnego producenta. JML FUNERIS, jako jedyny polski producent pieców kremacyjnych (model produkowany to FUNERIS ZERO) dysponuje 30 osobową kadrą techniczną, z wieloletnim doświadczeniem. Własne biuro konstrukcyjne, zespoły automatyków oraz inżynierowie serwisu pozwalają nam zrealizować dowolne zadanie z branży funeralnej.