JML-diving

Menu
MENU

Nasi partnerzy

piece kremacyjne Kalfrisa

JML Funeris jest wyłącznym partnerem Kalfrisy na rynek polski i krajów sąsiednich. Jesteśmy dumni ze współpracy z tak doświadczonym partnerem.

KALFRISA, S.A. powstała w roku 1965, z fuzji Talleres de Calderería José Claver Pros i Talleres de Fabricación de Cocinas Izuzquiza Arana S.A. Od końca roku 2005 w wyniku kupna 53% udziałów dotychczasowego niemieckiego wspólnika, kapitał firmy przeszedł w 100% w posiadanie aragońskich rodzin założycieli firmy. To wydarzenie stało się początkiem nowego etapu dochodzenia do doskonałości i ulepszania rozwiązań proponowanych przez Kalfrisę w ostatnich latach, poszerzając obecność na międzynarodowych rynkach przez wprowadzanie nowych projektów i współpracę technologiczną, na której oparta jest aktualna działalność. W lutym 2009 Kalfrisa dokonała zakupu oddziału produkcji pieców do spalania odpadów firmy Saunier Duval Setri Espanola, S.A. z Barcelony. Umożliwiło to poszerzenie asortymentu firmy Kalfrisa i umocnienie jej pozycji lidera w tym sektorze.

Obecnie działalność firmy Kalfrisa opiera się przede wszystkim na projektowaniu, produkcji, dostawie, rozruchu i usługach posprzedażowych w zakresie urządzeń i instalacji do kremacji, produkcji i odzysku energii oraz ochrony środowiska naturalnego. Wszystko to jest wykonywane w oparciu o własne technologie. Najważniejsze produkty firmy to piece do kremacji, rekuperatory ciepła, wytwarzanie ciepłego powietrza, eliminacja lotnych związków organicznych (LZO), wykorzystanie energii z odpadów i systemy filtracji.