JML-diving

Menu
MENU

Metody wprowadzania

W ramach oferowanych urządzeń wprowadzania trumny do pieca, możemy wyróżnić następujące metody wprowadzania:

• Wózek ze składanymi wspornikami bocznymi

Jest to rozwiązanie często spotykane na rynku. Widły wózka posiadają składane boczne podpórki. Same widły wózka są ukrywane w posadzce (w szynach wózka). Operator ustawia wózek z trumną pomiędzy szynami, podnosi widły wózka do poziomu dna trumny, wysuwając wsporniki boczne umieszcza je pod trumną, podnosi trumnę i odjeżdża wózkiem. Rozwiązanie to jest możliwe wyłącznie do stosowania z trumnami z nóżkami lub kostkę ceramiczną do oparcia trumny w piecu. System umożliwia obsługę przez jedną osobę oraz pozwala zastosować każdą trumnę pod warunkiem szybkiego i bezproblemowego wprowadzenia. Zaleca się używanie tego systemu przede wszystkim dla trumien drewnianych.

• Wózek ze zdejmowanymi podporami poprzecznymi

Jest to najbardziej uniwersalny system wprowadzania. Wprowadzenie jest najszybsze, więc pozwala na używanie dowolnej trumny – w tym trumien tekturowych i całunów. System ten powinien być obsługiwany przez dwie osoby (potrzebnych do ułożenia trumny na podporach). Jest to najbardziej uniwersalny system wprowadzania na rynku – wybierając go, Inwestor nie musi ograniczać klientom rodzajów używanych trumien. Przy ciągłej eksploatacji w tym systemie należy piecownię wyposażyć w miejsce do odkładania gorących podpór.

• Wprowadzenie z rolką

Jest to system, w którym przy drzwiach wprowadzania w piecu zainstalowana jest rolka metalowa. Operator używa dodatkowo rolek tekturowych do przesuwania trumny po trzonie pieca, koniecznych dla tego rozwiązania. Jest to system dedykowany dla trumien bez stopek z twardym, równym dnem – nie nadaje się do trumien tekturowych. Obsługa jest możliwa z wózka mechanicznego, bez wózka (ręcznie wkładanie trumny) oraz z katafalku. W zależności od systemu wymaga do obsługi od jednego do czterech operatorów. Jest to system najmniej popularny wśród klientów.