JML-diving

Menu
MENU

Urządzenia do obróbki prochów

Pozostałością po każdej kremacji są prochy, które wymagają dodatkowej obróbki. Pod koniec cyklu kremacji następuje proces studzenia popiołów oraz następnie ich rozdrobnienia (mielenia).

W zależności od trybu pracy pieca, modelu pieca i potrzeb użytkownika chłodzenie może być przeprowadzone w piecu (bez wpływu na kolejną kremację) i/lub na dedykowanym stole lub urządzeniu. Należy pamiętać, żeby proces chłodzenia, jeśli odbywa się poza piecem, odpowiednio zabezpieczyć właściwym wyciągiem przed wydzielaniem gazów. Studzenie popiołów poza piecem może odbywać się na specjalnym stole, przy wykorzystaniu większej liczby urn technicznych lub tac, wspomagane wodą lub nawiewem. W zależności od konkretnych potrzeb użytkownika zajmujemy się projektowaniem i doborem rozwiązań do chłodzenia popiołów ściśle według potrzeb użytkownika.

Po przestudzeniu popiołów, kiedy ich temperatura spadnie poniżej 100 °C, popioły można rozdrobnić na prochy w urządzeniu rozdrabniającym. Oferujemy najcichsze, bezpyłowe urządzenie do rozdrabniania na rynku. Młynek oparty jest o mielenie za pomocą stalowych kul. Proces mielenia trwa od pięciu do dwudziestu minut (regulowany czasomierzem) i odbywa się w sposób automatyczny. W trakcie procesu następuje automatyczne odseparowanie prochów od części metalowych. Młynek obsługuje zarówno urny standardowe jak i te o nietypowych kształtach. Dla obsługi urn nietypowych wraz z młynkiem dostarczamy dodatkową urnę techniczną. Z uwagi na swą wysoką szczelność i cichą pracę, młynek nie wymaga dedykowanego pomieszczenia oraz podłączenia do instalacji wyciągowej. Cały proces rozdrabniania popiołów jest bezpieczny dla operatora, zgodny z obowiązującymi przepisami dotyczącymi BHP oraz z pełnym poszanowaniem dla szczątków ludzkich.