JML-diving

Menu
MENU

Aktualności

Uroczyste otwarcie krematorium w Koszalinie

28.05.2014

Dnia 12 maja miało miejsce oficjalne otwarcie nowego krematorium w Koszalinie. Właścicielem obiektu jest Firma Wrotniewscy – znana w branży pogrzebowej firma rodzinna, która działa na rynku od prawie ćwierć wieku.

Firma Wrotniewscy jest doskonałym przykładem firmy pogrzebowej, która przez lata rozwijała się, zdobywała renomę na rynku, powoli poszerzała swoje zaplecze, korzystając kilkukrotnie także ze środków unijnych.

W chwili obecnej, poza w pełni wyposażonym domem przedpogrzebowym, wraz z całym niezbędnym wyposażeniem i dwoma salami pożegnań, firma prowadzi także dział cateringu (obsługując, poza uroczystościami pogrzebowymi, także imprezy firmowe na terenie Koszalina i okolic) oraz krematorium wraz z potrzebną infrastrukturą, wyposażone w piec Merkur firmy Kalfrisa. Piec Merkur jest w stanie obsłużyć obszary o populacji 250 – 350 tys. mieszkańców. Jest urządzeniem wytrzymałym, kompaktowym i ekologicznym oraz w pełni automatycznym.  Charakteryzują go niskie zużycia paliwa na rozgrzewanie i kremację, co sprawia, że ekonomicznie uzasadnione jest uruchomienie go tylko na jedną kremację.

Obiekt jest w stanie obsłużyć miasto Koszalin oraz okoliczne miejscowości.

Inwestycja w linię kremacyjną została współfinansowana z programu RPO Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Oferta firmy skierowana jest zarówno do firm pogrzebowych, jak i do klientów indywidualnych. Właściciele podkreślają, że firma pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Kremacje są możliwe na żądanie o dowolnej porze dnia lub nocy. Do dyspozycji kierowców jest pokój i restauracja na miejscu, gdzie można bezpłatnie napić się kawy lub herbaty.

Rodzinom żegnającym swoich bliskich firma Wrotniewscy gwarantuje indywidualne podejście do każdej uroczystości. Na stronie internetowej firmy klienci mogą bezpłatnie umieszczać informacje o zmarłym lub złożyć kondolencje rodzinie. Koszalinie chętnie korzystają z tej formy wspominania swoich bliskich. Kolejnym novum, które wprowadziła firma, to możliwość uczestniczenia w uroczystości pogrzebowej online, zawsze jeśli zgodę wyrazi na to rodzina.

Tym, co wyróżnia firmę na rynku polskim, to możliwość pożegnania ciała, kremacji i pochowania urny w ciągu jednego dnia.