JML-diving

Menu
MENU

Aktualności

Uroczyste otwarcie krematorium w Białymstoku

10.07.2017

W sobotę 08 lipca 2017 miało miejsce uroczyste otwarcie Domu Pogrzebowego w miejscowości Karakule pod Białymstokiem, którego właścicielem jest firma Centrum Pogrzebowe Szmurło. Dom Pogrzebowy wyposażony jest w piec kremacyjny dostarczony przez firmę JML Funeris. Nasza firma była także odpowiedzialna za uzyskanie pozwoleń budowlanych oraz emisyjnych dla krematorium.

Na uroczystość otwarcia zostały zaproszone władze lokalne, kościelne, pracownicy i współpracownicy firmy, wykonawcy i podwykonawcy oraz okoliczne zakłady pogrzebowe.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawianą w jednej z kaplic Domu Pogrzebowego. Po mszy, nastąpiło poświęcenie całego obiektu przez duchownych katolickich oraz prawosławnych.

Ekumeniczny charakter domu pogrzebowego ma szczególne znaczenie. W obiekcie mogą odbywać się uroczystości pogrzebowe dla katolików, jak i dla osób wyznania prawosławnego (w Białymstoku jest to ok 20% ludności). W tym celu przygotowane są kaplice, w których pojawiają się odpowiednie symbole religijne dla każdego z wyznań. Ponadto jedna z kaplic może być całkowicie pozbawiona symboli religijnych i tam mogą odbywać się uroczystości świeckie.

Krematorium wyposażone jest w piec kremacyjny model Merkur, wyposażony w dodatkową dekoracyjną obudowę. Po części oficjalnej uroczystości miało miejsce zwiedzanie obiektu przez zaproszonych gości.