JML-diving

Menu
MENU

Aktualności

Internetowa wyszukiwarka miejsc do złożenia/rozsypania prochów w USA

13.01.2018

urna_z_prochamiPonad 50% pogrzebów w Stanach Zjednoczonych to pogrzeby kremacyjne. Przepisy prawa pozwalają na złożenie prochów w kolumbarium, pochowanie do grobu ziemnego lub rozsypanie na łące czy w parku pamięci.
Mając na uwadze rosnące zainteresowanie kremacją i rozsypywaniem prochów zmarłego, powstał portal internetowy, który wyszukuje miejsca na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie można złożyć/rozsypać prochy. Można wyszukać odpowiednie miejsce wg lokalizacji, sposobu złożenia (kolumbarium, cmentarz, park pamięci, miejsca na tzw eko-urny, etc), ze względu na wyznawaną religię, itp.
Baza dostępnych miejsc póki co jest skromna, ale jest ciągle rozbudowywana. Twórcy portalu zakładają, że w najbliższym czasie w wyszukiwarce pojawi się ok 500 lokalizacji.

Polskie przepisy pozwalają na składanie prochów tylko w miejscach do tego wyznaczonych, czyli na terenie cmentarzy. Na terenie kilku cmentarzy pojawiły się tak zwane „ogrody pamięci”, gdzie prochy mogły by być rozsypane, ale obecne przepisy na to nie zezwalają.

 

Link do portalu Eternity Gardens:
http://www.eternitygardens.com/